شنبه 22 ژوئن 2024 - 02 تير 1403
صفحه اصلی اخبار مقالات آلبوم تصاویر ورود اعضا عضویت درباره ما تماس با ما فرم مشاورهBookmark and Share
NEWSLETTER
Email :LINKS
آزمون و دوره های آیلتس

شرکت با بهترین مراکز آموزشی (کالجها و دانشگاههای) ارائه کننده دوره های آیلتس همکاری نزدیک داشته و دانشجو میتواند بر اساس نیازهای آموزشی و فردی خود مناسبترین دوره را به لحاظ طول و نوع دوره و همچنین هزینه آن در سرتاسر آمریکا انتخاب نماید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد تحصیل در دوره های
آیلتز ( آیلتس  ) در انگلستان فرم مشاوره تحصیلی را تکمیل نمائید.

IELTS چیست؟

آیلتس مخفف عبارت انگلیسی زیر است.

International English Language Testing System


IELTS یکی از بهترین روشهای استاندارد بررسی وضعیت زبان انگلیسی است که از 4 بخش زیر تشکیل شده است.

Listening - Reading – Writing – Speaking

IELTS یک تست مورد اعتماد و با ایمینی بالا به منظور ارزیابی سطح زبان انگلیسی در زندگی روزمره و همچنین برای اندازه گیری سطح زبان انگلیسی افرادی است که قصد تحصیل و یا مهاجرت به کشورهایی مانند انگلستان - کانادا - استرالیا و بعضی از دانشگاهای آمریکا را دارند.

حدود 500 مرکز IELTS آیلتس در سراسر دنیا وجود دارد که همگی از بالاترین سطح کنترل کیفیت برخوردارند.

IELTS آیلتس به
صورت مشترک به British Council,IDP: IELTS Australia and the University of Cambridge ESOL Examinations - Cambridge ESOL تعلق دارد و در 120 کشور و 500 مرکز در سراسر دنیا فعالیت دارد. سالانه 1.5 میلیون نفر از 135 کشور دنیا در این امتحانات شرکت میکنند.

University of Cambridge ESOL Examinations -Cambridge ESOL

دانشگاه کمبریج به عنوان بهترین موسسه یادگیری و آموزش و امتحانات زبان انگلیسی در کل دنیا است.

British Council

پل ار تباطی مردم در اقصی نقاط دنیا جهت ارائه فرصتهای یادگیری با ایده های خلاق در انگلستان است و ارتباط انگلستان را با دیگر کشورهای دنیا در این زمینه ایجاد میکند. این موسسه به عنوان موسسه بین المللی فرصتهای آموزشی و فرهنگی در انگلستان است که در 109 کشور دنیا نمایندگی دارد.

IDP: IELTS Australia

موسسه آیلتز ( آیلتس ) استرالیا , سازمان بین المللی آموزشی در استرالیا است که فعالیتهای متنوعی در زمینه های مشاوره تحصیلی , انتشارات آموزشی , پروژه و آموزش زبان انگلیسی و برگزاری امتحانات آن را دارد.

اثر بخش بودن آیلتس ار سال 1989 به تایید رسیده است. آیلتس به صورت پیوسته شرایط انجام ارزیابی زبان انگلیسی در زمینه های کاربردی و پیشرفته را فراهم نموده است. در طول ده ها سال تغییرات مثبت , آیلتس بصورت پیوسته توانسته است توانائی افراد را در مهارتهایشان به زبان انگلیسی ارزیابی نماید.

لوگوی موسسات برگزار کننده آیلتس به صورت زیر است.


تاریخچه IELTS :

در ابتدا آیلتس به صورت English Language Testing Service - ELTS در سال 1980 معرفی شد. که در آن زمان فرمت تست فرمتی جدید بود که نشان دهنده تغییر در روش یادگیری زبان انگلیسی و همچنین ارزیابی آن بود. آیلتس از آن زمان تحت تاثیر ارتباطات زبانی و آموزش زبان انگلیسی برای اهداف خاص بود. ابتدا IELTS بر اساس نیاز استفاده از انگلیسی به جهت مقاصد آکادمیک طراحی شده و در واقع منعکس کننده استفاده زبان در زندگی روزمره بود. بعد از تحقیقات فراوان توسط بریتیش کانسیل و کمبریج ESOL سیستم آیلتز ( آیلتس ) به صورت وسیعتری فعالیت خود را با شرکت در عرصه های بین المللی ادامه داد. در نهایت سه موسسه زیر به صورت بین المللی به هم ملحق شده و نام IELTS را بر روی این موسسه گذاشتند.

British Council and UCLES EFL - now known as Cambridge ESOL
Program of Australian Universities and Colleges (IDP), now known as IDP Education Australia

ابتدا در سال 1989 , IELTS به صورت بین المللی فعالیت خود را شروع کرد. سال 2009 ، 20 سال از عمر IELTS میگذرد .

در بدو تاسیس IELTS متقاضیان

دو مدل غیر تخصصی شامل :

Listening and Speaking

و دو مدل تخصصی شامل :

Reading and Writing

را انجام میدادند. سپس در آوریل 1995 تغییراتی دیگری در IELTS اعمال شد .مرتبا سیستم ارزیابی و بررسی میشد. تست Speaking در ابتدا در جولای 2001 معرفی شد و روش ارزیابی جدید برای بخش Writing در ژانویه 2005 صورت پذیرفت. مدل کامپیوتری آیلتس در سال 2005 در تعدادی از مراکز آیلتس معرفی گردید. اگر چه تست نسبت به سال 1989 تغییراتی داشته است اما بسیاری از عناصر خود را نسبت به آن سال حفظ کرده است به خصوص در بخشهای Reading و Listening و همچنین انجام تست Speaking که به صورت رو در رو انجام میشود به علاوه استفاده از فرمتهای نوشتاری جهت بخش Writing .

آیلتز به دو مدل اصلی تقسیم میشود .

General IELTS آیلتس جنرال (عمومی) : معمولا جهت استفاده افرادی است که قصد مهاجرت به کشوری انگلیسی زبان مانند انگلستان - کانادا - استرالیا را دارند .

Academic IELTS آیلتس آکادمیک (دانشگاهی) : جهت استفاده افرادی است که قصد تحصیل در دوره های دانشگاهی در کشورهای انگلیسی زبان مانند انگلستان - کانادا - استرالیا را دارند.

به دلیل کاربرد متفاوت این دو مدل از متفاضیان خواسته میشود تا قبل از اقدام برای دوره های آیلتس و یا امتحان آن از اینکه که کدام یک از مدلهای بالا مورد نیازشان است اطمینان حاصل نمایند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرکت در دوره های آیلتس در انگلستان فرم مشاوره تحصیلی را تکمیل نمائید.


تفاوت بین دو مدل جنرال و آکادمیک در بخشهای Reading و Writing است که این دو بخش در تست آکادمیک و جنرال متفاوت هستند درحالی که Listening و Speaking در دو مدل یکسانند. در Reading آکادمیک ممکن است متقاضی نیاز به انجام 3 متن طولانی تر و پیچیده تر نسبت به جنرال داشته باشد. در حالی که در جنرال 4 متن کوتاه و ساده تر میباست انجام دهد.

دوره های آیلتس :

همانطور که امتحانات آیلتس به دو دسته جنرال و آکادمیک تقسیم میشود , دورهای آمادگی برای امتحان آیلتس نیز به دو دسته جنرال و آکادمیک تقسیم شده اند.

این دوره ها بسته به مدت زمان آن متفاوت است که ممکن است از یک دوره فشرده آمادگی آیلتس جهت امتحان که مدت 1 هفته است تا دوره کامل یک ساله کامل آیلتس متغییر باشد.

هزینه دوره های آیلتس نیز با توجه به مدت دوره و موسسه آموزشی ارائه دهنده دوره متفاوت است.

تعداد دانش آموزان آیلتس در یک کلاس در موسسات مختلف متفاوت است. در مواردی تک نفره و در بعضی کلاسها ممکن است گروه های 20 نفره یا حتی بیشتر شرکت داده شوند.

برای مثال:

برای مثال دوره آمادگی فوق در مدت 6 هفته انجام میشود .هزینه بر اساس اینکه این دوره آیلتس جنرال است یا آکادمیک و همچنین تعداد دانش آموزان در یک کلاس و طول دوره و ساعات کلاس در هفته با دوره های دیگر متفاوت است و ممکن است به صورت زمانی زیر ارائه شوند.

ترکیبی یا Combo : بعضی از دوره های آیلتز ممکن است به صورت ترکیبی یا کامبو ارائه شوند. بدین صورت که صبح ها کلاس آمادگی آیلتس در کالج یا دانشگاه به صورت گروهی برگزار شود و بعد از ظهرها به صورت تک نفره . کلاسهای آمادگی تک نفره به منظور برطرف نمودن نیازهای خاص دانشجو بوده و بیشتر جهت دانشجویانی که بر روی یک موضوع خاص در یادگیری زبان علاقه مندند کاربرد دارد.

در روش ترکیبی معمولا ساعت کلاسها در صبح ها و بعد ازظهر به صورت زیر هستند.

منابع و کتابهای مورد نیاز:

در حال حاضر کتابهای مختلفی جهت آمادگی و شرکت در امتحان آیلتس معرفی شده که تعدادی از آنها را میتوانید در تصویر زیر مشاهده نمود.البته زمانی که در یک دوره آمادگی آیلتس ثبت نام میکنید لیست منابع و کتابهای مورد نظر توسط موسسه آموزشی در اختیار شما قرار میگیرد.

بیشتر در مورد آیلتز بدانیم:

آیلتس تست ارزیابی زبان انگلیسی است که برای افرادی است که این زبان, زبان اول آنها نبوده وقصد تحصیل یا مهاجرت به کشوری انگلیسی زبان را دارند. آیلتس در کشورهای انگلستان - آمریکا –استرالیا – نیوزلند و کانادا مورد قبول است. گذراندن موفقیت آمیز تست آیلتس برای تحصیل در استرالیا اجباری است. اخذ ویزای استرالیا بدون انجام موفقیت آمیز تست آیلتز امکان پذیر نیست. در استرالیا تافل مورد قبول نیست. در بسیاری از کشورها گذراندن تست آیلتس و یا تافل به عنوان پیش نیاز ورود به دانشگاه است.

آزمون آیلتس :

تست آیلتس از 4 بخش تشکیل شده است.


The Listening Section – به مدت 30 دقیقه

Academic reading/general training reading section – به مدت 60 دقیقه

Academic writing/general training writing section – به مدت 60 دقیقه

Speaking Section : Duration : بین 11 تا 14 دقیقه

Total test time دو ساعت و 45 دقیقه

معمولا نتایج امتحان آیلتس در مدت 2 هفته از زمان امتحان به متقاضی ارسال میشود. که متقاضی میتوانند درخواست نسخه اضافی از نتیجه امتحان را نیز نماید.

زمانی که نتیجه تست را دریافت میکنید نمرات در 4 بخش جدا و به صورات مجزا نوشته شده و معدل کل نیز در برگه نتیجه آمده است. هر بخش توضیحات خلاصه ای دارد که نشان دهنده سطح زبان انگلیسی متقاضی است . به طور کلی در برگه نتیجه امتحان آیلتس 9 عدد به عنوان مشخصه سطح زبان انگلیسی شرکت کننده در امتحان
آیلتس است.

One - Non User

Nine- Expert User

معمولا نمره مورد قبول جهت ادامه تحصیل از 5 تا 7.5 بسته نوع دوره و موسسه آموزشی یا دانشگاهی است که متقاضی قصد تحصیل در آنجا را دارد. در بیشتر دانشگاها نمره آیلتس برای تحصیل در دوره های کارشناسی در انگلستان 6 و دوره های کارشناسی ارشد 6.5 است.

مدت زمانی که نتیجه امتحان آیلتس اعتبار دارد 2 سال است.

در صورتی که متقاضی نتواند نمره دلخواه را بگیرد میتواند دوباره در امتحان آیلتس شرکت کند. قبلا برای شرکت دوباره در امتحان میبایستی 3 ماه بین تاریخ امتحان اول و دوم فاصله بود ولی در حال حاضر محدودیت زمانی برای شرکت در امتحان آیلتس وجود ندارد.

 
تحصیل در آمریکا
کالج های زبان انگلیسی در آمریکا
دوره های کارشناسی در آمریکا
دوره های کارشناسی ارشد
دکتری در آمریکا
MBA در آمریکا
تحصیل در رشته دندانپزشکی
مدارس شبانه روزی در آمریکا
تستهای پیش نیاز دانشگاه ها
آزمون و دوره های تافل
آزمون و دوره های آیلتس
 
 
زندگی در آمریکا
کار در زمان تحصیل در آمریکا
حمل و نقل در آمریکا
مسکن برای دانشجویان
ویزای دانشجوئی آمریکا
هزینه های تحصیلی در آمریکا
هزینه های زندگی در آمریکا
 
 
درباره آمریکا
چرا تحصیل در آمریکا؟
تاریخچه آمریکا
 
 


صفحه اصلی اخبار مقالات آلبوم تصاویر ورود اعضا عضویت درباره ما تماس با ما فرم مشاوره
USA STUDY TODAY Ltd is a registered company in England and Wales with Registration number : 07192908

Copyright © 2005 - 2022 , UK Study Today Ltd

 کالجهای زبان انگلیسی در آمریکا  | دوره های کارشناسی در آمریکا |  دوره های کارشناسی ارشد |  دکتری در آمریکا  |  MBA تحصیل در رشته دندانپزشکی | مدارس شبانه روزی در آمریکا |   تستهای پیش نیاز دانشگاه ها | کار در زمان تحصیل در آمریکاحمل و نقل در آمریکا | مسکن برای دانشجویانویزای دانشجوئی آمریکاهزینه های تحصیلی | هزینه های زندگی | چرا تحصیل در آمریکا؟ | تاریخچه آمریکا

Tel London: +44 20 8286 2784 - Mobile: +44 7526 177 513  

UK STUDY TODAY Ltd - 124 City Road, London, EC1V 2NX, United Kingdom 
تحصیل در آمریکا